Tai, ką pavadinčiau strateginiu desperatiškumu, „Ubisoft“ tariamai ieško išorės investuotojų naujai kuriamam žaidimų dariniui (entity), kuris valdys vertingiausias bendrovės intelektines nuosavybes, įskaitant šių dienų mėgstamą pašiepti netikrų samurajų seriją – „Assassin’s Creed“.
Naujausias „Bloomberg“ pranešimas atskleidė, kad Prancūzijos leidėjas šiuo metu aktyviai ieško smulkių akcininkų, tarp potencialiai suinteresuotų šalių minint Kinijos žaidimų milžinę „Tencent“.
„Ubisoft“ desperatiškas žingsnis stabilumui užtikrinti
Ši informacija pasirodo tuo metu, kai „Ubisoft“ jau ilgokai sunkiai kabinasi į pozicijas žaidimų industrijoje. Rinkos nestabilumas, finansiniai nesklandumai, perteklinis DEI ir „woke“ ideologijų brukimas visoje organizacijoje bei ilga nesėkmingų žaidimų virtinė kartu sudėjus daro spaudimą bendrovei, verčiant ją ieškoti alternatyvių strategijų, kad užsitikrintų ateitį. Nors niekas pernelyg nesitiki stebuklų. Pasak su situacija susipažinusių šaltinių, „Ubisoft“ kreipėsi į globalius ir Prancūzijos investicinius fondus, prašydami preliminarių pasiūlymų iki šio mėnesio pabaigos.
„Ubisoft“ nekomentuoja šio klausimo, kas gana „iškalbinga” – bendrovė nukreipė „Bloomberg“ į naujausią pajamų ataskaitą, užuot pateikusi daugiau įžvalgų apie tai, ką daro dabar. Tai seka po praėjusių metų spekuliacijų, kad „Ubisoft“ svarsto strateginį posūkį, daugiau dėmesio skirdama pagrindinėms franšizėms, ypač „Assassin’s Creed“.

„Tencent“ vaidmuo „Ubisoft“ ateityje
Šiuo metu „Tencent“ valdo 9,99 % „Ubisoft“ akcijų, o Guillemot šeima – „Ubisoft“ įkūrėjai – turi 14 %. Kinijos technologijų milžinė bent jau nuo praėjusių metų diskutuoja su Guillemotais ir finansiniais patarėjais, ieškodama būdų stabilizuoti „Ubisoft“ po to, kai bendrovės rinkos vertė per pastarąjį dešimtmetį smarkiai krito ir vėl artėja prie visų laikų žemumų.
Šis naujas posūkis kursto dar daugiau spekuliacijų, kad „Ubisoft“ pasirengusi parduoti didesnę savo verslo dalį. Kai padėtis tokia įtempta, belieka desperatiški sprendimai. Pernai sklandė pranešimai, kad „Tencent“ ir Guillemotai svarstė galimybę paversti „Ubisoft“ privačia bendrove, tačiau tos diskusijos dar buvo ankstyvoje stadijoje ir kol kas nieko apčiuopiamo nedavė.

Kova dėl kontrolės užkulisiuose
„Reuters“ pranešimas iš gruodžio taip pat atskleidė, kad kai kurie akcininkai svarstė galimą „Ubisoft“ išpirkimą, kuris leistų Guillemotų šeimai išlaikyti kontrolę. Tačiau „Tencent“ išliko atsargūs dėl didesnio įsitraukimo, tariamai siekdami daugiau įtakos valdybos sprendimams prieš investuodami papildomai. Ir kas galėtų juos kaltinti? Ar JŪS mestumėte daugiau pinigų „Ubisoft“ be didesnės kontrolės, matydami, kaip jie tvarkėsi iki šiol?
Kinijos bendrovė taip pat stengiasi užkirsti kelią bet kokiems priešiškiems perėmimo bandymams iš kitų investuotojų, kas rodo, kad „Ubisoft“ gali būti labiau pažeidžiama, nei iš pradžių atrodė.
Ką tai reiškia „Ubisoft“ ateičiai
Nors „Ubisoft“ pastaruosius kelerius metus stipriai klupo dėl prieštaringo valdymo ir abejotinų sprendimų, kitas didelis bendrovės titulas „Assassin’s Creed Shadows“ išleistas 2025 m. kovo 20 d. Tai yra lemiamas momentas bendrovei, nes šis žaidimas tampa pirmuoju dideliu „Ubisoft“ leidimu, kuris „Steam“ pasirodys tą pačią dieną nuo 2019 m. – tai nukrypimas nuo ankstesnės strategijos, kai pirmenybė buvo teikiama „Epic Games Store“ ir „Ubisoft Connect“. Gal jie pagaliau supranta, ko nori žaidėjai? Neviltis kartais greitai atveria akis.
„Ubisoft“ neseniai eksperimentavo, išleisdama „Assassin’s Creed Mirage“ ir „Star Wars Outlaws“ „Steam“ platformoje po pirminių ekskliuzyvinių leidimų kitur. Ar šis žingsnis žymi platesnį bendrovės skaitmeninės distribucijos strategijos pokytį, dar neaišku, bet tai bent jau gali būti bandymas susigrąžinti PC žaidėjų pasitikėjimą, kurie jau seniai pyksta dėl „Ubisoft“ ekskliuzyvumo sandorių. Bendruomenėje daug nepasitenkinimo, tad tai neišsispręs per naktį.
Platesnis vaizdas: ar „Ubisoft“ praranda savo tapatybę?
Aktyviai ieškodama investuotojų naujam dariniui (entity), kuris valdys vertingiausias franšizes, „Ubisoft“ žengia apskaičiuotą riziką. Nors finansinės paramos gavimas gali suteikti trumpalaikį stabilumą, kyla klausimų, ar bendrovė pamažu nepraranda kontrolės over savo kūrinius ir ar tai, kas bus kuriama ateityje, dar kam nors rūpės. Jei „Tencent“ ar kitas stambus investuotojas įgis daugiau įtakos „Ubisoft“ valdyboje, tai galėtų lemti esminius bendrovės veiklos pokyčius – kas šiuo metu gal netgi būtų gerai. „Ubisoft“ seniai pamiršo, kas jie yra, pasidavę „woke“ minčių virusui ir užmiršę, kas iš tiesų yra jų auditorija. Gal investicijos iš „Blackrock“, „Vanguard“, vyriausybinių dotacijų ar pigių DEI paskolų tuo metu atrodė puikiai, bet jei tai juos atvedė čia, vertėtų permąstyti gyvenimo pasirinkimus kaip bendrovei.
Kai industrijoje vis labiau įsigali konsolidacija, šis naujausias žingsnis gali būti ženklas, kad „Ubisoft“ ruošiasi didelei restruktūrizacijai ar net galimam perėmimui ateityje. Bet kuriuo atveju, artimiausia tokių serijų kaip „Assassin’s Creed“ ir kitų pagrindinių „Ubisoft“ franšizių ateitis gali pakibti ant plauko. Bus labai įdomu stebėti, kas iš viso šito išeis.