Ubisoft finansinė smegduobė: akcijos krenta, žaidimų vėlavimai tęsiasi, o geimeriai juokiasi

Ego

Ubisoft išgyvena ne pačius geriausius laikus – jų akcijos smuko 17 %, pajamos mažėja, o žaidimų kūrimo vėlavimai tik gilina problemas. Kompanija, kadaise buvusi žaidimų rinkos gigante, dabar susiduria su investuotojų nepasitenkinimu, teisiniais ginčais ir vidine restruktūrizacija. Ar Ubisoft sugebės atsitiesti, ar toliau liks geimerių pajuokos objektu?

Finansinis nuosmukis: Ubisoft pajamos krenta, akcijos griūva

Ubisoft 2025 m. fiskalinių metų, pasibaigusių kovo 31 d., ataskaita atskleidė liūdną vaizdą. Bendrosios pajamos (net bookings) siekė 1,85 mlrd. eurų – tai 20,5 % mažiau nei praėjusiais metais, kaip pranešė Yahoo Finance. Šis rodiklis, atspindintis parduotų produktų ir paslaugų vertę, įskaitant skaitmeninius bei fizinius žaidimų pardavimus, pirkimus žaidimuose ir prenumeratas, rodo, kad Ubisoft praranda vartotojų susidomėjimą. Negana to, kompanija patyrė 15,1 mln. eurų veiklos nuostolį per metus.

Ubisoft akcijų kaina
Ubisoft akcijų kaina

Investuotojai sureagavo žaibiškai – Ubisoft akcijos ketvirtadienį smuko 17 %, iki 9,67 eurų už akciją, o vienu metu dienos metu kritimas siekė net 23 %, tai didžiausias dienos nuosmukis nuo 2019 m. spalio, remiantis Bloomberg duomenimis. Per pastaruosius metus Ubisoft akcijų vertė sumažėjo beveik 60 %, o lyginant su aukštuma prieš ketverius metus (88,16 eurų už akciją), dabartinė vertė atrodo kaip liūdna parodija. „Ubisoft šiais metais susidūrė su mišria dinamika savo portfelyje ir intensyvia konkurencija industrijoje,“ – sakė generalinis direktorius Yves Guillemot, cituojamas Bloomberg. Na, Yves, gal metas pripažinti, kad konkurencija jus tiesiog sutrypė?

Žaidimų vėlavimai: Assassin’s Creed Shadows nepadėjo

Nors Ubisoft bandė gelbėtis su kovo mėnesį išleistu Assassin’s Creed: Shadows, tai nepadėjo atsverti nuosmukio. Kompanija pripažino, kad „žemesni nei tikėtasi partnerysčių rezultatai“ prisidėjo prie pajamų kritimo, tačiau dar didesnė problema – lėti žaidimų kūrimo tempai. Ubisoft paskelbė, kad keletas jų didžiausių projektų reikalauja papildomo laiko, todėl naujos pajamos iš pagrindinių franšizių bus nukeltos į ateinančius dvejus fiskalinius metus, kaip teigiama Bloomberg. Praeitais metais jie jau atidėjo Assassin’s Creed: Shadows išleidimą, kad patobulintų žaidimą po vidutiniškų Star Wars Outlaws žaidimo atsiliepimų – ir štai, istorija kartojasi – Ubisoft vėl atidėjo žaidimus. Tikriausiai jie dar vieno Assassin’s Creed klono nesuspėjo užbaigti, o gal pamiršo, kaip mygtuką ‚Išleisti‘ paspausti.

Tencent sandoris: investuotojai įsiutę

Kovo mėnesį Ubisoft paskelbė apie naują sandorį su Tencent, kuris investuos 1,16 mlrd. eurų į naują dukterinę įmonę, valdysiančią pagrindines franšizes, tokias kaip Assassin’s Creed, Far Cry ir Rainbow Six. Tencent gaus 25 % akcijų, o Ubisoft išlaikys kontrolę ir gaus honorarus už ateities pardavimus. Sandoris turėtų būti užbaigtas iki 2025 m. pabaigos, tačiau jis sukėlė audrą tarp smulkiųjų investuotojų.

Yves Guillemot - Ubisoft
Yves Guillemot – Ubisoft

AJ Investments ir kiti akcininkai pateikė teisinį ieškinį, reikalaudami neeilinio visuotinio susirinkimo (EGM), kad būtų balsuojama dėl šio sandorio. Jie pasiūlė dvi alternatyvas: restruktūrizuoti sandorį kaip tiesioginį turto pardavimą už ne mažiau kaip 4 mlrd. eurų arba išmokėti 3 mlrd. eurų dividendus (23 eurus už akciją), paliekant 1 mlrd. eurų įmonės įsipareigojimams. Akcininkai teigia, kad sandoris „sukurtas apeiti privalomas viešo pasiūlymo taisykles“ ir sustiprina Guillemot šeimos kontrolę, kuri turi mažiau nei 10 % ekonominių interesų, kaip rašoma jų atvirame laiške. Nuo sandorio paskelbimo Ubisoft akcijos nukrito 24 % – akivaizdu, kad investuotojai šiam „genialiam“ planui sako tvirtą „ne“.

Taupymo režimas: atleidimai ir kaštų mažinimas

Ubisoft bando gelbėtis kaštų mažinimu. Jie pasiekė 200 mln. eurų taupymo tikslą anksčiau nei planuota ir dabar siekia sutaupyti dar 100 mln. eurų per ateinančius dvejus metus. Tačiau tai kainavo brangiai – darbuotojų skaičius sumažėjo net 1230, krito iki 17 782. „Sveiki atvykę į Ubisoft – mes taupome, atleidžiame ir vis tiek nesugebame uždirbti pelno!“ – galėtų skambėti jų naujas šūkis.

AC Shadows - Yasuke
AC Shadows – Yasuke

Kompanija taip pat prognozuoja, kad 2025–2026 fiskaliniais metais pajamos išliks stabilios, o ne IFRS veiklos pelnas sieks nulinį balansą. Investuotojai, atrodo, tuo netiki – ir sunku juos kaltinti, kai Ubisoft strategija primena šaudymą strėlėmis užrištomis akimis.

Ateitis: ar Ubisoft atsities?

Ubisoft ateitis atrodo miglota. Pajamų kritimas, žaidimų vėlavimai, investuotojų nepasitenkinimas ir teisiniai ginčai – visa tai daro kompaniją pažeidžiamą. Negana to, jie susiduria su licencijavimo ieškiniu dėl The Crew, o vidinė restruktūrizacija ir atleidimai tik dar labiau komplikuoja situaciją. „Mes dirbame ties grupės veiklos modelio pertvarkymu ir planuojame paskelbti naują organizaciją iki metų pabaigos,“ – žadėjo Guillemot duodamas interviu Bloomberg. Bet ar geimeriai ir investuotojai dar turi kantrybės laukti?

Ubisoft, kadaise buvusi žaidimų rinkos lyderė, dabar atrodo kaip pajuokos milžinas. Kol jie kovoja su savo finansinėmis problemomis, socialiniuose tinkluose žmonės tiesiog dergiasi iš jų. Jei kompanija nesugebės greitai atsitiesti, jų ateitis gali tapti dar liūdnesne memų tema.

Susiję įrašai

Palikite komentarą

Prenumeruok naujienlaiškį!

Užsiregistruokite, kad gautumėte mūsų naujienlaiškį. Nepraleiskite geriausių žaidimų bei technologijų naujienų ir istorijų.

Naujienlaiškio forma

Nepraleisk naujienų

Sek memel play